Huawei tablet sektöründe rakipsiz olmaya kararlı, tek eksik de giderildi

Geçtiğimiz Eylül ayında Huawei tarafından piyasaya sürülen MatePad Pro 13.2″ tablet, özellikle 7nm Kirin 9000s yonga seti ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bu yonga seti, Huawei‘nin Mate 60 serisinde de kullanılıyor. Ancak tabletin ilk versiyonunda bir eksiklik vardı: hücresel bağlantı desteği. Son gelen bilgilere göre bu durum artık bir SIM kart versiyonu ile gideriliyor. Yeni sürümde kullanıcılar, 1800 Yuan (yaklaşık 248$) ek ücretle SIM kart desteğine sahip olabilecekler. 12GB RAM ve 512GB depolama alanına sahip SIM kartlı versiyonun fiyatı ise 7499 Yuan (yaklaşık 1037$) olarak belirlenmiş. Bu, hücresel bağlantıya sahip olmayan standart sürümün başlangıç fiyatı olan 5699 Yuan’ın (yaklaşık 788$) üzerinde bir fiyat. SIM kartlı model sadece Siyah renk seçeneği ile sunulurken, standart model Siyah’ın yanı sıra Mavi ve Beyaz renk seçeneklerine de sahip.

Huawei’nin bu tabletinde, uzun süreli kullanımda göz yorgunluğunu azaltan 1440 Hz yüksek frekanslı PWM karartma özelliğine sahip, 2880×1920 çözünürlüklü OLED ekran bulunuyor. Ekran, 144Hz yenileme hızı ve 360Hz dokunma örnekleme hızı sunuyor. Ayrıca, dar çerçeveleri sayesinde %94 ekran-gövde oranına ulaşarak şık bir görünüm sergiliyor.

Huawei tablet sektöründe rakipsiz olmaya kararlı, tek eksik de giderildi

Tabletin dikkat çeken bir diğer özelliği de, Huawei‘nin “StarLight” teknolojisi ile donatılmış M-Pen kalemidir. 10.000’den fazla basınç seviyesi hassasiyeti sunan bu kalem, sıfıra kadar düşen gecikme süresi ile kullanıcılarına üst düzey bir deneyim vaat ediyor. Huawei, M-Pen’in Apple’ın ikinci nesil kalemine kıyasla %20 daha yüksek bir hassasiyete sahip olduğunu belirtiyor.

Yalnızca 5.5mm inceliğindeki bu tablet, 10,100mAh kapasiteli bir bataryadan güç alıyor ve 88W hızlı şarj desteği sunuyor. Tablet, sürekli performans için 52000m㎡’lik bir grafit tabakası ve ek bir VC sıvı soğutma sistemine sahip. Huawei’nin bu yenilikleri, kullanıcıların daha uzun süreler boyunca kesintisiz bir deneyim yaşamasını sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir